TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
TMMOB

   Ana Sayfa    İletişim Bilgileri

Hakkımızda Kütüphane Yayın Tarama

Sıra No:

6

Türü:

KONGRELER

Yayın Adı:

Elektrik elektronik bilgisayar mühendisliği 10. Ulusal Kongresi: Bildiriler Kitabı 2

Konusu:

KONGRELER

Anahtar Kelimeler:

Elektrik Mühendisliği-Kongreler Elektronik Mühendisliği-Kongreler Bilgisayar Mühendisliği-Kongreler İstanbul,Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Salonu

Yayın Dili :

TÜRKÇE

Basım Yılı :

2003

Yayın Evi :

Elektrik Mühendisleri Odası Yayınları

Yayın Yeri :

İstanbul

Kaçıncı Baskı :

1

Adedi:

0

  Kütüphaneye Giriş Tarihi:

16.01.2009

Dolap No / Dewey:

621.320 ELE 2003

  Raf No:

EMODermesi

Yazar-Editör(ler):

Ödünç Kalma Günü:

15 Kütüphanede

Açıklama:

 246-540 s.

grf.;Şkl

18-21 Eylül 2003-Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

Kongre İTÜ ve TÜBİTAK ile birlikte gerçekleştirilmiştir.

 


1985 yılından bu yana iki yılda bir düzenlenen Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Ulusal Kongresi‘nin onuncusu, EMO İstanbul Şubesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) tarafından İstanbul‘da gerçekleştirilmektedir. Elektrik Mühendisleri Odası, 1773 yılında Mühendishane-i Bahr-i Humayun adıyla III. Mustafa döneminde kurulan ve bu yıl 230. Eğitim ve Öğretim Yılı'nı kutlayan İTÜ ile birlikte 1989 yılındaki 3. Ulusal Kongre'den bu yana, Ulusal Kongre'ye 2. kez ev sahipliği yapmaktadır. Ülkemizde mühendislik eğitim ve öğretiminin öncüsü olmuş köklü bir eğitim kurumunun böylesine önemli bir kuruluş yıldönümüne denk gelmesi, Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği 10. Ulusal Kongresi'ni daha da ilginç kılmaktadır.
  Elektrik Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen Ulusal Kongreler, elektrik, elektronik, haberleşme ve bilgisayar mühendisliği alanlarında ülkemizde yapılan bilimsel ve teknik nitelikli özgün çalışmaların tartışılmasına zemin oluşturması, üniversiteler, araştırma ve sanayi kuruluşlarındaki araştırmacılar arasında bilgi ve deneyim alışverişini sağlamasının yanısıra, bu alanlarda üretim ve eğitim düzeyinde yaşanan sorunların ve bilimsel düzeyde çözüm önerilerinin ele alınması ve tartışılması açısından da büyük önem taşımaktadır.
Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği 10. Ulusal Kongresi'nin bilimsel çizgisi, tam metin olarak gelen bildirilerin seçkin hakemler tarafından değerlendirilmesi ve bu süzgeçten geçerek en yüksek puan alan bildirilerin kongreye kabul edilmesi yönünde oluşmuş ve bu ilkelere titizlikle uyulmuştur. 10. Ulusal Kongre'ye gelen 192 bildiri çeşitli üniversitelerimizde görev yapan öğretim üyelerinden oluşan bilim kurulumuz tarafından değerlendirilerek puanlanmış, her bildiri iki hakeme gönderilmiş, hakemlerce kabul edilen bildiriler bilgisayar ortamında en yüksek puan alan bildirilerden başlanarak sıralanmış, belirlenen sınırın üzerinde kalan toplam 140 bildirinin sözlü sunum olanağı sağlanabilmiştir.
Sözlü sunuşa kabul edilen bildirilerin yanısıra, 10. Ulusal Kongre'de alanında tanınmış kişilerce çağrılı bildiriler sunulması ve güncel konularda panel oturumları düzenlenmesi de öngörülmüştür. Sektörümüzde yer alan bütün kurum ve kuruluşların, üniversitelerin ve kamu kurumlarının temsilcilerinin biraraya getirilerek görüş ve önerilerinin derleneceği Kongre‘de mühendislik sorunlarıyla ilgili çözümlerin üretilmesi hedeflenmektedir. Bunun için bilimsel sunuşların ve paneller yanısıra elektrik-elektronik ve bilgisayar alanlarında yer alan firmaların katılacağı bir Fuar düzenlenmektedir. Elektrik / Elektronik 2003 Fuarı'nın ülkemizde elektrik, elektronik, bilgisayar ve haberleşme sektörleri ve bunlara ilişkin yan sektörler tarafından sunulan ürünlerin ve bu alandaki teknolojik gelişmelerin tanıtılması açısından büyük yarar sağlayacağı açıktır. Ulusal Kongre'ye bildiri gönderen ve sunan katılımcılara, çağrılı bildirilerle ve panellere katılarak katkıda bulunan değerli konuklara, özel kurumların ve kamu kurumlarının yetkililerine, Ulusal Kongre'yi bu yıl düzenleyen EMO İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyelerine ve çalışanlarına, Kongre Yürütme Kurulu, Bilim Kurulu ve Danışma Kurulu üyelerine Yürütme Kurulu adına teşekkür ederim. 10. Ulusal Kongre'nin katılımcılara ve izleyicilere yararlı olmasını, ülkemizdeki araştırmacıların bu alanda bilgi alışverişinde bulunmasına ve konuyla ilgili bilgi birikiminin oluşmasına katkıda bulunmasını dilerim.
 

LİSTEYE DÖN

 
  bbm.emo.org.tr
  
COPYRIGHT © 2010 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18
 

 
KEY İnternet Hizmetleri